+421 940 900 960 Infolinka od 08:00 - 17:00

Obchodné podmienky

Obchodné podmienky

1. Objednávka a uzatvorenie zmluvy

Všetky objednávky realizované prostredníctvom internetového obchodu www.toptools.sk sú pre obe zmluvné strany záväzné. Odoslaním objednávky zákazník potvrdzuje, že sa oboznámil s týmito nákupnými i reklamačnými podmienkami. Podmienkou platnosti elektronickej objednávky je pravdivé a úplné vyplnenie všetkých údajov a náležitostí požadovaných systémom pri registrácií, alebo pri realizácií objednávky. Kúpna zmluva medzi predávajúcim a kupujúcim vzniká odoslaním objednávky zo strany kupujúceho zákazníka a jej prijatím na strane predávajúceho.

2. Dodacie podmienky

Predávajúci sa zaväzuje: - dodať kupujúcemu druh a množstvo objednaného tovaru v kúpnej cene a za platobných podmienok, ktoré platia v deň odoslania objednávky, - dodať kupujúcemu tovar vhodne zabalený, aby nedošlo k jeho poškodeniu počas prepravy. Predávajúci nezodpovedá za: - oneskorené dodanie tovaru zavinené prepravnou spoločnosťou, - oneskorené dodanie tovaru zavinené nesprávne udanou adresou prijímateľa, - za poškodenie zásielky zavinené prepravnou spoločnosťou, - prípadné nedodanie tovaru, ku ktorému došlo vinou výrobcu (dodávateľa) v dôsledku akéhokoľvek obmedzenia prípadne zrušenia distribučných práv alebo iných nepredvídateľných prekážok. Kupujúci sa zaväzuje: - objednaný tovar prevziať, skontrolovať neporušenosť obalov, - zaplatiť za tovar cenu v plnej výške a v zmysle platobných podmienok platných v deň odoslania objednávky. V prípade, že si kupujúci tovar neprevezme (na základe objednávky), predávajúci si vyhradzuje právo uplatniť svoj nárok na náhradu vzniknutej škody. Predávajúci je oprávnený v závislosti na charaktere obchodu (množstvo, cena, náklady na prepravu, vzdialenosť a pod.), predovšetkým pri cene vyššej ako 180,- EUR s DPH, žiadať kupujúceho o autorizáciu objednávky dôveryhodným spôsobom, napr. telefonicky alebo písomne, prípadne realizovať platbu za objednaný tovar prostredníctvom preddavkovej faktúry. V prípade odmietnutia autorizácie kupujúcim, prevádzkovateľ považuje objednávku za neplatnú.

3. Dodacie lehoty

Dodávky objednaného tovaru budú podľa dostupnosti produktov a prevádzkových možností predávajúceho realizované v čo najkratšom termíne. Objednávky uskutočnené do 12:00, pokiaľ je tovar skladom expedujeme v ten istý deň, takže tovar máte doma na nasledujúci deň. Priemerná doba expedície nášho tovaru sú 3 pracovné dni od objednávky. Pri tovare ktorý nie je skladom Vás vopred upozorníme e-mailom alebo telefonicky na zmenu dodacej lehoty, (zvyčajne 5 pracovných dní ) Vášho tovaru a budete mať možnosť objednávku stornovať, prípadne zmeniť objednávku.

4. Ceny tovaru

Ceny uvedené v našom internetovom obchode sú platné v čase objednania tovaru. Uvedená cena v čase objednania je nemenná. Všetky ceny sú vrátane 20% dane z pridanej hodnoty (DPH). V cene tovaru nie je započítané poštovné a poplatok za dobierku. Dokladom o predaji je faktúra. Faktúra je pribalená ku každej zásielke, slúži zároveň ako dodací a záručný list.

5. Platby za tovar

Objednaný tovar zasielame expresnou službou na adresu udanú zákazníkom v objednávke. Úhradu za dodaný tovar je možné realizovať v hotovosti kuriérovi pri preberaní zásielky, osobne v kamennej predajni alebo prevodným príkazom.

6. Ceny za dopravu tovaru

  • Cena za prepravnú službu - 4,90 € s DPH pri nákupe do 49,99 € s DPH
  • Cena za prepravnú službu - 0,00 € pri nákupe nad 50,00 € s DPH
  • Platba za dobierku - 0,99 € s DPH

7. Prevzatie tovaru

Spôsob prevzatia tovaru si určí zákazník pri objednávke. (kuriérska služba, Slovenská pošta alebo osobný odber) Zadávajte presnú adresu s číslom, Celé meno a priezvisko. Skontrolujte tvar telefónneho čísla.

8. Individuálna ponuka

V prípade rozsiahlejších objednávok vieme vypracovať individuálnu cenovú ponuku v maximálnej možnej miere spĺňajúcu požiadavky kupujúceho.

9. Zrušenie objednávky

Kupujúci je oprávnený stornovať objednávku bez udania dôvodu do 3 hodín od jej odoslania (po 3 hodinách je objednávka už v stave vybavovania). Prípadné zrušenie objednávky nám zašlite na náš e-mail, následne Vám zašleme potvrdenie o zrušení objednávky.

10. Vrátenie tovaru - odstúpenie od zmluvy

Podľa zákona 102/2014 Z. z., tovar zakúpený v našom internetovom obchode je možné vrátiť bez udania dôvodu najneskôr do 14 pracovných dní od jeho prevzatia. Tovar je potrebné vrátiť na adresu prevádzky spoločnosti (Unitools s.r.o. M. R. Štefánika 195 075 01 Trebišov) v originálnom balení, kompletný a nepoškodený. Prepravné náklady a balné pri vrátení tovaru hradí zákazník. Tovar vrátený na spôsob dobierky neprijímame. Cena za tovar bude zákazníkovi vrátená bezodkladne po skontrolovaní vráteného tovaru najneskôr však do 14 dní od doručenia. Zároveň je potrebné písomne alebo mailom uviesť číslo účtu prijímateľa na ktorý majú byť prevedené prostriedky. Je potrebné poslať doporučený list ,,odstúpenie od zmluvy“ v zákonnej lehote na adresu : Unitools s.r.o. M. R. Štefánika 195 075 01 Trebišov. Bez oznámenia o odstúpení od zmluvy a čísla účtu nie je možné peniaze za tovar vrátiť. V prípade, ak tovar nakupujete v súvislosti s vašou podnikateľskou činnosťou (o čom rozhoduje uvedenie IČO na nákupnom doklade), právo na odstúpenie nevzniká, nakoľko obchodný zákonník túto možnosť neumožňuje.